Get Adobe Flash player

Artykuły

O Centrum słów kilka

iStock 000004874725XSmallCentrum Medyczne EUROMED jest prywatnym, nowoczesnym i komfortowym ośrodkiem medycznym, powstałym w 2005r. Mieści się w centrum Tarnowa przy ulicy Szewskiej 12, na przeciw Szkoły Podstawowej Nr 2 im. St. Konarskiego.

 
Nadrzędnym celem Centrum Medycznego EUROMED jest świadczenie usług zdrowotnych o wysokim standardzie, poczuciu bezpieczeństwa i przyjaznym dla pacjentów otoczeniu, a także ciągłe doskonalenie jakości usług w zakresie lecznictwa szpitalnego oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, tak, aby jak najlepiej i najszybciej zaspokajać potrzeby naszych pacjentów jak również maksymalizować efekt ekonomiczny i stworzyć jak najlepsze warunki dla zapewnienia doskonałej egzystencji i rozwoju naszego zakładu.

W dbałości o najwyższą jakość świadczonych usług od września 2011 r. w Euromedzie stosowany jest system zarządzania jakością wg norm ISO 9001:2009 w zakresie: leczenie szpitale, ambulatoryjna opieka specjalistyczna, stomatologia , profilaktyka i promocja zdrowia.

 
Do dyspozycji pacjentów jest godny zaufania personel lekarski i pielęgniarski, który świadczy usługi w oparciu o najlepsze wzorce nowoczesnej medycyny.

Gabinety lekarskie oraz blok operacyjny wyposażone są w sprzęt medyczny najwyższej jakości, zapewniający wysoki poziom świadczonych usług i ich bezpieczeństwo.

 


 

iStock 000003812819XSmallCentrum Medyczne EUROMED świadczy usługi w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej a także w ramach chirurgii jednego dnia.
 Co to jest chirurgia jednego dnia?
Chirurgia jednego dnia jest sposobem leczenia zabiegowego (operacyjnego), którego celem jest wykonanie u pacjenta określonego zabiegu chirurgicznego w minimalnym czasie (tzn. pacjenci są przyjmowani i wypisywani w ciągu 24h).

Tak wygląda nasz Blok Operacyjny ZOBACZ.

 

Zalety chirurgii jednego dnia
Wykonywanie zabiegów operacyjnych w systemie chirurgii jednego dnia, obok dążenia do jak najmniejszej inwazyjności – jest obecnie światowym trendem w chirurgii.

Chirurgia stara się osiągnąć jak najlepsze efekty, przy jak najmniejszym wkraczaniu w integralność ciała ludzkiego – to oczywiste.
Staramy się jednak nie tylko jak najmniej wkraczać w ludzkie ciało w sensie fizycznym – ale chcemy także jak najmniej naruszać rytm życia i pracy naszego pacjenta, nie przerywając jego codziennych zajęć.
Czy nie lepiej spędzić noc po zabiegu we własnym łóżku, zamiast w szpitalu? To pytanie retoryczne!

Oczywiście zbiegi w systemie chirurgii jednego dnia nie zawszą są możliwe i wykonywalne – nikt nie próbuje w tym trybie wykonywać przeszczepów serc, czy rozległych operacji jelitowych. Jednak już operacja przepukliny, czy nawet radykalna operacja żylaków, czy operacja usunięcia zaćmy – po której jeszcze kilka lat temu pacjent „leżał” przez tydzień w szpitalu narażony na stres i zakażenia wewnętrzszpitalne – może także być i jest dziś wykonywana w wygodniejszym i przyjemniejszym systemie chirurgii jednego dnia.

Ta światowa tendencja do minimalnej inwazyjności i upraszczania procedur leczniczych poprzez oczyszczenie jej ze zbędnej „otoczki administracyjnej” sprawdza się już od kilku lat w naszym Centrum Medycznym przynosząc wymierne efekty w postaci coraz większej liczby zadowolonych pacjentów.

 

Rodzaje zabiegów wykonywanych w ramach chirurgii jednego dnia

Nasze Centrum Medyczne specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów i operacji chirurgicznych w ramach chirurgii jednego dnia w zakresie:

  • chirurgii ogólnej
  • urologii
  • chirurgii naczyniowej
  • chirurgii urazowo
  • ortopedycznej
  • okulistyki
  • ginekologii i położnictwa, w tym również ginekologii estetycznej
  • chirurgii plastycznej